Після реформи Рябошапки в прокуратурі "кадровий голод": Про що йдеться в довідці, опублікованій для Венедіктової

Керівник патронатної служби Офісу генпрокурора щодо кадрової ситуації у відомстві приготував для чинного генпрокурора Ірини Венедіктової аналітичну довідку, у якій розповідається про стан справ у прокуратурі після "реформ Рябошапки".

Про це повідомляє Страна.ua.

Так, згідно з довідкою, якщо виконати вимогу чинного закону і звільнити всіх прокурорів в областях, які не пройшли етапи атестації часів Рябошапки, то майже у всіх регіонах країни кадровий склад скоротиться мінімум на третину.

Крім цього, в деяких областях на окремих важливих напрямках взагалі не буде кому працювати.

Наприклад, як зазначається, в Одеській області залишився повністю знекровленим важливий відділ із нагляду за органами, які розслідують злочини проти життя і здоров’я.

Саме тому патронатна служба пропонує Венедіктовій терміново ініціювати зміни у порядку проведення атестації та підняти перед Верховною Радою питання про внесення змін до законодавства про прокуратуру, оскільки інакше працювати в прокуратурі не буде кому.

За даними видання, кадровий голод в Офісі генпрокурора намагаються задовольнити тимчасовими напівзаходами, такими як відправлення до Києва прокурорів з областей у статусі в.о., але підкреслюється, що, якщо врахувати, що після атестації області також залишилися обезкровленими кадрово, то незабаром на важливі судові процеси, де підтримували обвинувачення прокурори Офісу Генпрокурора, "дійсно ходити буде нікому".

Ще однією проблемою, яку залишив після себе експрокурор Рябошапка, є проблема з позовами від звільнених після атестації прокурорів.

У записці наводяться розрахунки, що тільки по одному позову, який відомство програло колишньому секретарю Кваліфікаційної комісії прокурорів Сергію Подкопаєву, необхідно виплатити близько 670 тисяч гривень за вимушений прогул, а також необхідно поновити його на посаді.

При цьому наразі у провадженні судів перебуває 586 позовів колишніх працівників прокуратури, звільнених за результатами атестації часів колишнього генпрокурора Руслана Рябошапки.

У загальному підсумку, за словами експрацівника Генпрокуратури Володимира Скородинського, якщо всі 586 позовів будуть задоволені судом, то Офіс генпрокурора повинен буде виплатити  близько 392,6 млн гривень (виходячи з середнього розміру компенсації в 670 тисяч грн).

"Вартість французької нерухомості не покриє завданий збиток", – натякнув Скородинський на Рябошапку, який зараз проживає у Франції.

Нижче можна бачити, як виглядає аналітична записка для Венедіктової.

Нагадаємо, 5 березня Верховна Рада України звільнила Руслана Рябошапку з посади Генерального прокурора України.

Нещодавно Руслан Рябошапка заявив, що новий генпрокурор Ірина Венедіктова була однією із тих, хто "пророкував його відставку".

Джерело: Zik
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua