У День пам’яті жертв політичних репресій вхід на територію Биківнянського заповідника відкриють

Як повідомляють у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили», цьогоріч 17 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, через карантинні обмеження традиційне велелюдне вшанування закатованих у роки Великого терору не проводитиметься.

Втім, вхід на територію заповідника для родичів репресованих, журналістів, представників громадських організацій та усіх зацікавлених осіб з 12.00 до 19.00 відкриють. Пройти до меморіалу  можна буде за наявності засобів  індивідуального захисту  - масок або респіраторів. Адміністрація заповідника нагадує відвідувачам  і про необхідність дотримання соціальної дистанції. Також тут наголошують, що традиційних пасажирських перевезень від метро Лісова до заповідника цього річ також не буде.

Нагадаємо, що День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щороку у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років».

Світлана ЧОРНА.

Фото автора.

Історична довідка Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили»

Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Таємна спецділянка НКВД УРСР у Биківні почала офіційний відлік своєї діяльності навесні 1937 року. 20 березня цього року Президія Київської міської ради ухвалила рішення про відмежування земельної ділянки «для спецпотреб» у 19,20 кварталах Биківнянського лісу. Упродовж 1937-1941 років вантажівки майже щоночі привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВД для таємного поховання у Биківнянському лісі. Кількість похованих в Биківнянському лісі остаточно не встановлена, на думку істориків, вона може ставити від 20 до 100 тисяч осіб. За даними, опрацьованими співробітниками Галузевого державного архіву СБУ та Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», на сьогодні встановлені прізвища понад 18,5 тис. осіб, похованих в Биківні, але наукові пошуки тривають. Найбільше число розстрілів припадає на 19 травня 1938 року – за рішеннями трійки при Київському управлінні НКВД за цю ніч розстріляли 563 людини.

Серед похованих у Биківні – художники Михайло Бойчук, Василь Седляр, Софія Налепинська, Микола Івасюк, Микола Касперович, Іван Падалка, письменники Майк Йогансен, Михайль Семенко, Вероніка Черняхівська, Мирослава Сопілка, Іван Маловічко, Яків Водяний, Юрій Вухналь, Яків Савченко, Степан Бен, науковці Олександр Асаткін, Гнат Ручко, Петро Супруненко, Юрій Ткаченко, Іван Миронівський, Олександр Пучківський, Володимир Білий, актори й режисери Борис Дробинський, Януарій Бортник, Сергій Каргальський, Кирило Гетьман, Йосип Їжакевич, музейники Федір Козубовський, Неоніла Заглада, Лідія Шульгіна, Трохим Тесля, церковні діячі – Василь Липківський, Юхим Калішевський, Марко Грушевський, Юрій Міхновський.

Джерело: Голос України
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua