У селах Магдин та Личмани, які постраждали від пожеж, розчистили згарища будинків

В очікуванні 11 мільйонів гривень, виділених Кабміном їм на житло, люди живуть по родичах та в неопалюваних металевих вагончиках. В Овруцькій райдержадміністрації кажуть, що вже перерахували на сільраду грошову допомогу, а за державні кошти куплять погорільцям модульні будинки.

Житель села Личмани Іван Іванович розповів, що чекаючи грошей від держави, відбудовує подвір’я разом із синами.

Іван Іванович, житель села Личмани: "Це новий сарай. Будемо там складати дрова, облаштуємо місце для коня, кіз, курей. Допомагають будуватися сини – один приїхав з товаришем, зараз ще один син приїде з трьома товаришами. Будемо паркан робити - добре, що дощок привезли. Потроху облаштовуємося. Сміття нам уже повивозили. Будинок ще не відбудовую. З нього зосталася тільки піч. Піч лишу, буду пиріжки пекти там. Із худоби є кінь і козел. Кози, кури, качки погоріли. 8 курей лишилося і ось квочка вже висиділа курчат".

Для тимчасового проживання в село привезли 8 металевих вагончиків. Іван Іванович каже, що у цих вагончиках на ночівлю залишалися ті люди, які приїжджали розбирати згарища. Місцеві, в основному, живуть у родичів.

Іван Іванович: "Приїжджали багато киян, у яких тут хати погоріли. Були люди з Одеси та з-під Одеси. От вони, коли приїздять розбирати згарища, то там живуть. Також там жили хлопці, які вивозили сміття. У білому вагончику живе Іра, хата якої теж згоріла. Туди далі – люди, в яких будинок згорів, два дні пожили і все. Там три сім’ї киян, то вони сюди не доїдуть. 19 будинків згоріло. Всі хочуть повертатися і відбудовуватися. Тільки один ще думає".

Пані Ірина - єдина у Личманах, хто сьогодні живе у металевому вагончику. Говорити на камеру жінка відмовилась. Облаштуватись на тимчасовому місці проживання їй допомагають односельці. Олексій, чий будинок від пожежі не постраждав каже, що вагончики не опалюються.

Олексій, житель села Личмани: "Вагончики ще облаштувати потрібно. Там поки ні опалення, нічого немає. Якісь полички ліжка – все облаштовується. Поки погода недуже, то і металева груба тут ось стоїть".

Голова Овруцької районної державної адміністрації Ярослав Чепурко розповів, що вагончики, які жителям дали для тимчасового проживання – будівельні. З того, що там є – вікно і електрика. З його слів, жителям привезли насіння і планують завезти саджанці на заміну згорілим деревам. Для погорільців, які мали право власності на свої оселі, за державний кошт закуплять модульні будинки. Також всі люди, чиї домівки згоріли отримають грошову допомогу, котра, як каже, Ярослав Чепурко, вже на рахунку сільської ради.

Ярослав Чепурко: "Більшість людей, які там проживають, є орендаторами або самосельцями. В них немає документів. Трьом людям треба відновити паспорти, щоб вони могли отримати допомогу. 31 500 гривень ми вже перерахували на сільраду, яка найближчим час почне процес видачі грошей. Є ще обласна програма допомоги. Це близько 10 тисяч гривень. За цією програмою гроші отримають ті, хто прописаний в Житомирській області. Ми можемо відновити документи тим, хто мав право власності. 12 сімей подали документи на розгляд. Люди хочуть, щоб їхні будинки були комфортні, теплі".

У коментарі журналістам Суспільного заступниця голови Житомирської облдержадміністрації Наталія Остапченко розповіла, коли жителі Магдина та Личманів можуть очікувати на допомогу з держави.

Наталія Остапченко: "Урядом прийнято рішення про виділення коштів з Державного резервного фонду на придбання модульних будинків для погорільців. Кошти ще не надійшли. Уряд планує направити нам їх в травні або ж в перших числах червня. З резервного фонду обласного бюджету були виділені кошти кожному, хто мав на це право. Кожному погорільцю було виділено 31 тисячу 530 гривень. Також додатково з обласного бюджету було виплачено по 10 тисяч гривень кожній сім'ї, яка піля пожежі опинилася в складних обставинах. З бюджету об'єднаної територіальної громади ще 10тисяч було виділено кожній цій сім'ї, а також допомогла Радомишльська громад, яка прийняла рішення кожній сім'ї виділити по 500 гривень. В цілому, це виходить 53 тисячі на кожну сім'ю. Чому не було передбачено коштів для сімей, які в Овруцькій ОТГ на придбання житла - тому що жителі, які потраждали внаслідок пожежі, не мали документів, що вони є власникаи цього житла. Тобто, вони фактично не були власниками цих житлових приміщень. В даному випадку, згідно нормативних документів, кошти Державного резервного фонду використовувати неможна. Тому було прийнято рішення допомогти будь-яким іншим чином".

Авторка: Аліна Домбровська

Камера: Віктор Підвисоцький

Джерело: Zhitomir-Online
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua