Без дотримання дистанції, але з температурним скринінгом: як працюють ринки в Одесі та Львові

В Україні почалися карантинні послаблення. Уряд дозволив роботу непродовольчих ринків. Люди нарешті зможуть не лише сходити в салон краси чи перукарню, а ще й оновити свій гардероб.

Про шопінг по-одеські та львівськи — у сюжеті ТСН.19:30.

ОДЕСА

У суботу одесити просто зранку попрямували на ринок "Сьомий кілометр". Він поновив свою роботу після двомісячної перерви.Утім, тільки напередодні сюди пішли маршрутки. Раніше можна було дістатися лише машиною, адже він знаходиться за межами Одеси, а міжміське сполучення скасоване. Чекали цієї події й покупці, й підприємці.

Людей не так багато як завжди, але торгівля досить жвава. Покупці на дотримання дистанції не надто зважають: у масках приблизно половина. Що ж до продавців, то вони здебільшого карантинних вимог дотримуються.

У контейнерах мають дезінфектори для рук та маски. Хоча й скаржаться, що це на дуже зручно. “Дуже важко. Я періодично знімаю , апотім знову одягаю. Складно в масці працювати. Намагаємося, звикнути”, - каже  продавчиня на ринкумНадія Остапішина.

Адміністрація ринку точково перевіряє підприємців, чи мають вони все необхідне задля безпеки.  Покупцям нагадують про правила карантинного шопінгу. “Закликаємо усіх не забувати про засоби захисту, бо покупці на вимогу МОЗ повинні перебувати в масках”, - каже прес-секретарка ТОВ «Промринок» Катерина Кузнєцова.

Натомість до торгівельного центру в середмісті Одеси зайти без масок не можна. На вході одразу зупиняє охорона. Що ж до дотримання дистанції всередині самого ТРЦ – то це сьогодні тема неактуальна, бо магазини практично порожні, а покупців дуже мало.

ЛЬВІВ.

Львів’яни нарешті зможуть оновити свій гардероб. Міська комісія дозволила продаж одягу і взуття на ринках та в магазинах, які мають прямий вихід на вулицю.

побувала на одному з ринків у спальному районі. На вході нам поміряли температуру, але от руки дизенфікувати нічим. Щоправда антисептики є у самих магазинах. Ринки покупцями не переповнені: людей достатньо мало. Хоча вони безпечну дистанцію все одно не зберігають, а проходять, штовхаючи один одного.

На входах в магазини з одягом висять таблички з інформацією про те, скільком людям можна одночасно перебувати в приміщенні, залежно від площі магазину. Продавці у масках та рукавичках. Вони запевняють, що міняють їх кожні дві години, а вранці і увечері ретельно миють увесь зал.

В області уже від п’ятниці послабили карантин, а тому торгові центри за межами міста  працюють. Ми побували в одному з них одразу на виїзді зі Львова. Там досить людно. На вході стоять охоронці і кожному міряють температуру, якщо ж термометр показує більше, ніж 37.5, то відвідувачів просять покинути зал. Руки на вході кожен обробляє антисептиком і обов’язково відвідувачі мають бути у масці. Крім того, просять покупців обмежити використання готівки і розраховуватися банківською карткою.

Уже від понеділка магазини з одягом, які розташовані у торгових центрах Львова, запрацюють теж. Дотримання умов карантину має контролювати адміністрація торгових центрів.

Кореспондентки ТСН Олена Черняєва та Марічка Кужик

Джерело: ТСН
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua