«Я думав, що найважче відспівувати дітей, а виявилося – військових» : у Полтаві знімають новий проєкт про капеланів

«Я думав, що найважче відспівувати дітей, а виявилося – військових» : у Полтаві знімають новий проєкт про капеланів

Більш як місяць тому у Полтаві почали роботу над новим онлайн-проєктом «Капелани. Духовний щит України». У межах нього полтавські капелани звертаються до українців та розповідають як вони рятують наших солдат словом.

Один з учасників проєкту є Володимир Храпач. Він – капелан поліції, священник УПЦ КП і саме за його благословення проєкт й стартував. Взагалі, «Капелани. Духовний щит України» – справа полтавця Андрія Барабаша. У межах нього він записує відеозвернення військових священників та готує про них візитівки. Скоро у Краєзнавчому музеї презентують тематичну виставку.

У реалізації та популяризації проєкту Андрію Барабашу допомагає завідувачка відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею Марія Пісцова. Разом вони працюють над тим, щоб звернення капеланів та їхні історії почули якомога більше людей.

Марія Пісцова розповіла, що ідея видалася настільки об’ємною, що планується 2 частина. Тільки у першій хочуть записати історії 30 полтавських військових священників. Це і Української православної церкви, і Української греко-католицької церкви тощо.

Один із них – Володимир Храпач. Він каже, що проєкт почали, аби люди побачили тих, хто опікується військом духовно незалежно від релігії:

«Не всі знають як важко людям в погонах. А капелан знає, бо несе свою духовну службу у війську. Я й сам неодноразово був на передовій з 2014 року. Капеланом став у 2013 році  у внутрішніх військах МВС України. Я маю військове минуле, тому мені легко і тут, і на передовій. Щоправда, був здивований, коли побачив як поряд летять кулі. Мені доводилося відспівувати наших солдат. Це для мене найважче. Я думав, що найважче відспівувати дітей, а виявилося – військових Хлопці несуть службу, а я молюся за них».

Куратор проєкту Андрій Барабаш говорить, що задумався над створенням проєкту коли побачив свого духовного наставника Володимира Храпача у військовій формі. Тоді розпитав його про капеланів, читав додаткову літературу. Після цього зробив висновок, що внесок капеланів у життя суспільства і хід російсько-української війни мало висвітлюється і це треба виправляти:

«Мені тема військова дуже близька, бо мій дід був військовим. Я не хотів робити суху виставку, тому створив власний канал, виготовляю візитівки. Для них я прошу священників обрати цитату. На YouTube-каналі я випускаю звернення капеланів до українців, є також промо-ролики. Музику беру свого товариша, підбираю мелодію під історію кожного капелана».

Кожен ролик Андрій Барабаш узгоджує зі спікерами. Сьогодні ж він працює над історіями волонтерів, підполковників, старших солдат та добровольців.

Джерело: Зміст
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua