Кременчужани продовжують попадатися на гачок шахраїв

Правоохоронці вкотре закликають громадян бути уважними.

15 травня до кременчуцьких правоохоронців звернулося троє осіб, яких ошукали шахраї.

Так 54-річний кременчужанин через інтернет сайт оглошень «ОЛХ» купував мобільний телефону «Самсунг А71». За який перерахував на банківську картку 3 тис 500 грн. Однак отримавши товар, побачив зовсім інший телефон.

Ще один 36-річний кременчужанин відправив до Львова посилку з 2 електробритвами.  Але отримувач повідомив, що її отримала невідома особа.

Інша 50-річна жінка повідомила правоохоронцям, що 15 їй зателефонувала невідома особа, яка представилася працівником служби безпеки банку. Вона повідомила, що з ії картки невідома особа намагається зняти гроші, та щоб цього не трапилося, треба заблокувати картки. Для цього треба вказати цифри картки. Заявниця це і зробила. Однак після цього з її картки зникли 19 тис 560 грн.

Правоохоронці вкотре закликають городян бути уважними при купівлі/продажу товарів через інтернет сайти. Крім цього, не давайте інформацію щодо банківських карток невідомим особам.

Правоохоронці нагадують, шахраї зазвичай використовують засоби зв’язку (стаціонарні або мобільні телефони), нерідко з прихованими номерами телефонів. Стандартна схема обману полягає у переконанні жертви у виникненні технічних проблем з обслуговуванням картки, для вирішення яких необхідно уточнити конфіденційну інформацію власника рахунку.

Також можуть телефонувати чи направляти смс-повідомлення з вимогою погашення кредитної заборгованості шляхом перерахування грошей на відповідний рахунок. У таких випадках сума завданих збитків залежить від фактичної суми грошових коштів на розрахункових рахунках та кредитного ліміту картки «жертви».

Яких правил слід дотримуватися власникам картрахунків:

- уникайте сумнівних та незрозумілих платіжних операцій. Якщо дозвонювач представляється працівником баку, вимагайте його персональні дані та номер телефону, з якого він дзвонить, щоб у подальшому перевірити отриману інформацію в банківській установі.

- не повідомляйте стороннім особам конфіденційну інформацію (реквізити банківських карт, пін-коди, персональні дані, секретні слова тощо)

Якщо Ви вже опинилися в подібній ситуації, необхідно:

- зберегти СМС-переписку та історію дзвінків шахрая. Бажано зробити скріншоти (миттєві фотознімки екрану) або фото переписки. Телефонувати можуть з декількох номерів (від імені працівників чи служби безпеки банку).

- при першій можливості отримайте в найближчому відділені банківської установи роздруківку за власним банківським рахунком – ця інформація дозволить слідчим встановити рахунок, на який були перераховані грошові кошти.

- зателефонуйте до поліції (102) або зверніться до найближчого територіального відділу чи відділення ГУНП в Полтавській області.

Нагадаємо, пенсіонерці «допомогли» зі служби охорони «банку», знявши з її картки 12 тис грн.

Кременчужанка віддала 3 тис 800 грн за «велосипед» з ОЛХ, але покататись не судилося.

І не навчає: кременчужан продовжують ошукувати шахраї.

Олена Сінтюріна

Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua