UNICEF пояснили, як захистити підлітка від коронавірусу

Діти від 13 років найчастіше страждають психологічно під час пандемій

У UNICEF поговорили з експерткою з підліткової психології, авторкою бестселерів та оглядачкою щомісячного журналу The New York Times, докторкою Лізою Дамур, про те, що підлітки можуть зробити, щоб попіклуватися про себе і захистити свою психіку.

1. Визнайте, що тривожитися – абсолютно нормально

"Психологи давно визнали, що тривога – це нормальна та здорова функція, яка попереджає нас про загрози та допомагає нам вживати заходів для захисту себе", – говорить докторка Дамур, – "Відчуття тривоги допомагає вам прийняти рішення, які вам потрібно приймати зараз – не проводити час з іншими людьми, не зустрічатися з великими групами людей, мити руки і не торкатися обличчя". Тому поясніть дитині, що переживаи - це нормально, як і постійно перевіряти мережу в пошуках нової інформації. Головне - з перевірених джерел.

2. Подумайте над тим, що може вас відволікти

Докторка Дамур пропонує робити домашні завдання, переглядати улюблені фільми або лягати на ліжко з цікавою книжкою. Це дозволить відчути полегшення та збалансувати свій емоційний стан.

3. Знайдіть нові способи підтримувати зв’язок з друзями

"Я ніколи не недооцінюю креативність підлітків, – каже докторка Дамур, – Я переконана, що вони знайдуть способи зв’язатись один з одним в Інтернеті – нові способи, які вони не використовували раніше".

4. Зосередьтеся на собі

Якщо підліток давно хотів навчитися чогось нового, допоможіть йому знайти курси, подолайте труднощі разом.

5. Проживайте свої емоції

"Якщо виникає відчуття болю, єдиний вихід – це просто прожити це. Дозвольте собі відчувати сум. Якщо ви це зможете, ви почнете почуватися краще набагато швидше", - говорить психологиня. І вона абсолютно права!

Джерело: Наша мама
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua