МОЗ не планувало закуповувати апарати ШВЛ "Новатор" для лікарень – Степанов (Відео)

Галерея

У Міністерстві охорони здоров'я не планували закуповувати апарати штучної вентиляції легень української компанії "Новатор" для використання у лікарні. На цьому наголосив чільник МОЗу Максим Степанов під час онлайн-брифінгу.

Додав – пристрій зареєстрований як мобільний неінвазивний апарат штучної вентиляції легень. І його можна використовувати при екстреній допомозі, щоб довезти пацієнта до лікарні. Так міністр охорони здоров'я відреагував на скандал, який розгорівся довкола приладів цього підприємства.

12 травня на сторінці у Facebook "Слуга народу – Хмельниччина" опублікували повідомлення про використання цього апарату для штучної вентиляції легень у новонароджених, дітей та дорослих. Активно наголошували, що він коштує набагато менше порівняно з закордонними аналогами.

Оприлюднили і повідомлення від міністерства охорони здоров'я щодо його використання. За даними Слуг - апарат створили за 10 днів на основі розробок Великої Британії та Ізраїлю. Щомісяця підприємство готове виготовляти по 10 тисяч приладів.

Однак, частина медичної спільноти обурилася інформації щодо "Новатора", закупівель та використання. Асоціація анестезіологів України розкритикувала українські розробки апаратів ШВЛ, про що повідомила у відкритому листі до президента України Володимира Зеленського та Кабінету міністрів.

Як повідомляв 5.UA, уряд Канади передав Збройним силам України сім апаратів штучної вентиляції легенів. 

Джерело: 5 канал
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua