SpaceX відклала запуск партії супутників через перенесення старту секретного шаттла ВВС США

Запуск на орбіту чергової партії з 60 супутників для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink перенесений на 18 травня, повідомила компанія SpaceX.

Перенесення пов'язане зі скасуванням через негоду старту ракети-носія Atlas V із надсекретним безпілотним кораблем багаторазового використання X-37B Космічного командування ВПС США з космодрому на мисі Канаверал і повторною спробою її старту в неділю.

"У зв'язку з конфліктом (інтересів - ІФ) на космодромі запуск супутників Starlink планується здійснити в понеділок о 3:32 (за часом Східного узбережжя США, 10:32 за Києвом)", - йдеться в повідомленні SpaceX.

Як повідомлялося, 23 квітня SpaceX успішно вивела на орбіту чергові 60 інтернет-супутників Starlink, довівши орбітальне угруповання до 420 космічних апаратів. Нині компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. SpaceX повідомила, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій для реалізації проекту оцінюється в $ 10 млрд.

Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua