Вчені виявили новий механізм швидкого утворення атмосферних частинок

Вчені виявили новий механізм швидкого утворення атмосферних частинок. Його вивчення сильно скоректує моделі змін клімату, розповідається в дослідженні кліматологів з Університету Карнегі-Меллона, опублікованому в журналі Nature.

Кількість частинок в атмосфері в будь-який момент часу може мати серйозні наслідки як на місцевому, так і на глобальному рівнях. Якщо кількість частинок дуже велика, вони можуть сприяти формуванню смогу в містах і впливати на клімат Землі.

Для того, щоб брати участь у цих процесах, частки повинні досягати певного розміру — близько 100 нанометрів в діаметрі. Вченим вже відомо, що дрібні частки, розмір яких менше означеного, зливаються з більшими і призводять до забруднення повітря і зміни кліматичних умов.

У ході нового дослідження вчені виявили раніше невідомий механізм формування атмосферних частинок. За допомогою спеціальної камери, встановленої в Європейській організації з ядерних досліджень (CERN), дослідники вивчили як космічні промені впливають на утворення частинок і хмар в атмосфері.

Камера дозволила дослідникам точно змішувати пароподібні з'єднання і спостерігати, як частинки утворюються і ростуть з них. Робота показала, що в парах азотної кислоти і аміаку частинки можуть рости в 10-100 разів швидше, ніж спостерігалося раніше. Це дозволяє їм досягати великих розмірів і запобігають їх поглинання більшими частками.

Натхнення: hightech.fm

Джерело: Cikavosti.com
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua