Знайдено пояснення переміщенням Північного магнітного полюса

Вчені знайшли причину, чому Північний магнітний полюс переміщається з Канади в Сибір.

Північний магнітний полюс – умовна точка на поверхні Землі, в якій лінії магнітного поля спрямовані вертикально вниз строго під кутом 90°. Вона часто переміщалася, але історично була знайдена поруч з Північною Канадою.

Однак в 1990-і точка почала швидко віддалятися від Північної Америки в бік Сибіру. Протягом багатьох років вчені не були впевнені, чому це відбувається, але тепер дослідницька група, очолювана університетом Лідса, знайшла пояснення незвичайного зсуву.

«Ми виявили, що положення північного магнітного полюса контролюється двома ділянками магнітного поля — один під Канадою, а інший під Сибіром — і вони працюють як перетягування каната, контролюючи місце розташування полюса», — сказав Доктор Філ Лівермор.

Історично канадська “точка” вигравала війну, і саме тому полюс був зосереджений над Канадою, але в останні кілька десятиліть вона ослабла, а Сибірська «точка» трохи посилилася. Зсув сили в цих місцях був пояснений змінами в потоці розплавленого матеріалу в надрах Землі.

Також вчені спробували змоделювати траєкторію руху північного магнітного полюса, використовуючи дані з супутників. Останнє результати команди показали, що рух буде продовжуватися в бік Росії, в даний час неясно, чи буде магнітний полюс коли-небудь знову зміщуватися в бік Канади.

В останні роки рух був настільки масштабним, що в 2019 році це змусило Національний геофізичний центр США і британську Геологічну службу випустити екстрене оновлення світової магнітної моделі.

Ця модель широко використовується в навігаційних системах і пристроях, таких як смартфони, для виправлення локальних помилок компаса.

Джерело: BizUa
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua