День науки 2020: топ-5 сучасних українських винаходів

День науки в Україні святкується кожного року в третю суботу травня. Це свято нагадує кожному про українців, які рухають прогрес, змінюють світ та полегшують сучасне життя в кожному його аспекті.

До Дня науки, який в 2020 році випадає на 16 травня, bituk.media підготувало топ-5 сучасних українських винаходів, що були створені за останнє десятиліття та вплинули на наше життя (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

Їстівні пакети

Цей винахід студентів та викладачів з Сумського національного аграрного університету – новий крок у боротьбі за чисте навколишнє середовище Землі. Один такий пакет коштує 1-3 гривні, а на смак нагадує макарони. Їх можна їсти сухими, або ж замочити у воді як вермишель швидкого приготування. Компанія FoodBIOPack вже кілька разів перемагала зі своїм винаходом на престижних міжнародних конкурсах. Тим не менш, переводити виробництво диво-пакетів з України винахідники не бажають.

Система Enable Talk

Рукавички Enable Talk було винайдено четвіркою українських студентів з Донецька і представлено публіці в 2012 році. Enable Talk за допомогою смартфона переводить текст з жестової мови в аудіо і таким чином може дати можливість повноцінного спілкування більш ніж сорока мільйонам людей в усьому світі, які мають мовленнєві та слухові вади. Виробнича собівартість однієї пари таких рукавиць складає лише 75 доларів, що робить цей винахід одним з найдешевшим серед подібних проектів. Журнал Time помістив проект Enable Talk у список найбільш цікавих та важливих винаходів 2012 року.

Струменевий скальпель

Рідкий струменевий скальпель, або, як називають його автори – вчені Національного авіауніверситету України і Аерокосмічного інституту України – “гідроскальпель”, було створено в 2012 році. Він використовує принцип надвисокого тиску для роботи з нем’язовими тканинами. При цьому скальпель не пошкоджує судинну систему, що робить операції набагато безпечнішими, суттєво знижуючи ризики можливих ускладнень та мінімізуючи крововтрату. “Гідроскальпель” є проривом у операційному лікуванні онкології. Наприклад, з його допомогою лікарі можуть видалити з печінки пухлину, не пошкоджуючи сам орган – зазвичай при такій операції доводиться відрізати частини печінки. Сьогодні цей винахід вже застосовується в ряді українських лікарень.

Вода з повітря

SmartOasis – це атмосферний генератор, що опріснує океанічну воду. Його почали розробляти ще в 2016 році. А в 2019 році перший “розумний оазис” почав працювати в столиці ОАЕ, Дубаї, створюючи питну воду фактично з повітря та сонячної енергії. Smart Oasis – це конструкція з живими рослинами, яка автономно генерує воду – до 200 літрів за добу. Цю воду система розливає в стаканчики всім охочим, використовує для генерації хмаринок прохолодного туману та для поливу рослин. Конструкторське бюро IDA та автор “оазису” Олексій Приходько не збираються зупинятися на досягнутому та працюють над гідропонними пустельними фермами, що базуються на принципах роботи SmartOasis.

Українські голограми

Ще в 1962 році український вчений Юрій Денисюк першим у світі розробив голограму, яку можна побачити неозброєним оком. На сьогодні естафету Денисюка підхопило київське спеціалізоване підприємство “Голографія”. “Голографія” входить в світову трійку компаній, які розробляють найсучасніші методи голографічного захисту, часто випереджаючи час. СП створює захист для акцизних марок, документів, банківських карт і т.д.

День науки 2020

За часи існування нашої держави українці створили для світу електричний трамвай, гасову лампу, кінескоп, ракетні двигуни, рентген та гвинтокрил. Саме українець був автором вакцини від чуми та холери, українець вигадав поштовий індекс, систему опріснення морської води, гіпсову пов’язку та компакт-диск.

Сучасні українські винахідники не осоромили досягнення своїх попередників. За останнє десятиліття наші земляки були одними з найуспішніших натхненників наукового прогресу.

Раніше bituk.media розповідало про: новітню систему корабельної стрільби Stilet, яку винайшли в Україні;

додаток для зчитування даних з біометричних паспортів, розроблений НБУ;

інноваційний 4G-модем, на розробку якого український стартап зібрав понад $30 000;

програму фінансування стартапів, яку запровадило Державне космічне агентство України.

Джерело: BitukMedia
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua