"Залякування та жах": МЗС Німеччини висловилося щодо ситуації з Тихановською

Галерея

Німеччина віступіла на підтримку Тіхановском / Reuters

В уряді Німеччини заявили, що опозиціонерку Світлану Тихановську в Білорусі погрозами змусили звернутися до народу з проханням припинити мітинги.

Берлін зажадав від влади в Мінську звільнити всіх затриманих в останні дні. Про це повідомляє німецьке агентство DW.

"Той факт, що пані Тихановська, кандидат в президенти від опозиції, була змушена виїхати до Литви, показує, яка атмосфера панує зараз в Білорусі, клімат залякування, страху і насильства", - заявив офіційний представник уряду і канцлера Німеччини Штеффен Зайберт.

Він додав, що Тихановську "очевидно змусили" записати відеозвернення із закликом відмовитися від акцій протесту.

"Це підтвердило б наші найгірші побоювання і дозволило б уявити, які репресивні інструменти готовий використовувати мінський режим", - повідомив Зайберт.

Читати також Побиття і затримання в Білорусі: в ООН зробили Мінську попередження

Від імені канцлера Ангели Меркель він зажадав від влади Білорусі не тільки "звільнити всіх заарештованих за те, що вони мирно виступали на демонстраціях за дотримання своїх демократичних прав", але й "прислухатися до них".

Втеча Тіхановском в Литву

Як повідомляв Главред, 11 серпня стало відомо, що кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка зайняла друге місце на виборах 9 серпня, покинула Білорусь. Пізніше стали відомі подробиці її від'їзду.

Опозиціонер також записала відеозвернення, в якому заявила, що рішення про від'їзд з країни далося їй важко. Однак Тихановська, підкресливши самостійність свого вибору, за її словами, виїхала з Білорусі заради своїх дітей.

Джерело: Главред
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua