Чи можна бігати під час вагітності?

Фізична активність під час вагітності дуже важлива як для вашого настрою і загального стану, так і для запобігання можливим ускладненням. Проте не всі види активності безпечні в цей період.

Біг – це тренування високої інтенсивності, тому ви можете сумніватися в тому, чи варто продовжувати бігати під час вагітності. Хороша новина полягає в тому, що в більшості випадків вам не потрібно переривати свої тренування. Однак вам слід знати про те, яких правил безпеки слід дотримуватися.

Чи безпечно бігати під час вагітності?

Біг під час вагітності, як правило, безпечний. Він не викликає викидня і не може зашкодити вашій дитині. Тому, якщо ви бігали до вагітності, вам не потрібно переривати свої тренування, якщо ваш лікар не вважає це небезпечним. Проте рекомендується дотримуватися деяких запобіжних заходів. Можливо, вам доведеться змінити темп бігу або частоту тренувань, проте в разі нормальної вагітності вам не потрібно повністю припиняти заняття.

Якщо ви не займалися спортом до настання вагітності, включення фізичної активності у ваше життя може принести користь. Однак це не стосується бігу. Якщо ви не бігали до вагітності, рекомендується вибрати менш інтенсивні види фізичної активності, такі як легка аеробіка, ходьба або йога.

З якими ризиками пов’язаний біг під час вагітності?

Біг корисний під час вагітності, проте у вас можуть виникнути деякі проблеми. Вагітність змінює тіло, тому ви можете відчути зміну центру тяжіння і балансу. Це може збільшити ризик падіння, особливо під час бігу по нерівних поверхнях.

Це також може збільшити навантаження на суглоби і зв’язки, що може стати причиною травми. Тому рекомендується знизити навантаження, якщо ви відчуваєте якийсь дискомфорт.

У другому і третьому триместрі рекомендується носити підтримуючий пояс під час бігу.

У міру наближення закінчення вагітності вам доведеться знизити інтенсивність тренувань і, можливо, припинити заняття. До ознак того, що вам слід перестати бігати, відносяться головний біль, біль у грудях, м’язова слабкість, вагінальна кровотеча, біль у литках та підтікання амніотичної рідини.

Яких правил безпеки слід дотримуватися?

Ось кілька порад, які допоможуть вам зробити ваші тренування безпечними:

Вибирайте правильне взуття для тренувань. Це допоможе вам підвищити стійкість ніг та запобігти падінням і травмам.

Носіть спортивний бюстгальтер. Це допоможе зменшити біль під час бігу.

Використовуйте підтримуючий пояс. Він знизить тазовий тиск та запобігатиме появі проблем із поставою.

Пийте більше рідини, особливо якщо ви займаєтеся при високих температурах.

Слухайте своє тіло. Фізична активність під час вагітності важлива, однак надмірне навантаження може стати причиною проблем із самопочуттям та здоров’ям.

Включіть до свого графіку силові тренування. Це допоможе зміцнити м’язи і суглоби та запобігти травмам.

Харчуйтеся правильно. Пам’ятайте про те, що ваше тіло потребує додаткових калорій під час вагітності.

Джерело: Medic.ua
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua