Уявний друг у дитини: чи є привід для занепокоєння?

Наявність уявного друга вважається нормальною і здоровою частиною дитячої гри. Дослідження показали, що у 65% дітей у віці до 7 років є уявний друг.

Діти нерідко створюють собі уявного друга, з яким вони можуть спілкуватися і грати. Такий друг може приймати форму чого завгодно: невидимого друга, тварини, предмета або іграшки.

Раніше вважалося, що уявні друзі є ознакою проблеми психічного здоров’я. Однак дослідження показали, що наявність уявних друзів є нормальною частиною дитячої гри. Крім того, на думку фахівців, це може допомогти дитині в соціальному розвитку, підвищенні товариськості та креативності, а також покращення емоційного розуміння.

Уява є важливою частиною гри і розвитку дитини. Наявність уявного друга може допомогти дитині у вивченні відносин і творчості.

Як реагувати батькам?

Якщо ваша дитина розповіла вам про уявного друга, дізнайтеся про те, що саме він дає вашій дитині. Не забороняйте їй розповідати про нього або спілкуватися з ним.

У більшості випадків уявні друзі безпечні й доброзичливі. Однак в деяких випадках вони можуть бути описані як руйнівні, що порушують правила, та агресивні. За допомогою таких друзів дитина може опрацьовувати важливі для неї моменти. Вони також можуть допомогти дитині в соціальних відносинах і подоланні важких періодів.

У якому віці уявні друзі повинні зникнути?

Кожна дитина індивідуальна і розпрощається зі своїм уявним другом свого часу. Хоча у більшості дітей уявні друзі зникають у віці до 7 років, у деяких дітей це може тривати до 12 років.

Не потрібно турбуватися через це. Однак якщо ваша дитина демонструє будь-які поведінкові проблеми, пов’язані з уявними друзями, ви можете звернутися до фахівця з психічного здоров’я.

Чи є зв’язок із шизофренією?

Наявність уявного друга, як правило, ніяк не пов’язують із симптомами шизофренії. Шизофренія зазвичай не проявляється ніякими симптомами аж до 16-30 років. Дитяча шизофренія зустрічається рідко і її важко діагностувати. Зазвичай її діагностують у період з 5 до 13 років.

До симптомів дитячої шизофренії відносяться:

Параноя

Зміни в настрої

Галюцинації

Раптові зміни поведінки

А якщо уявний друг є у дорослої людини?

Було проведено не так багато досліджень про уявних друзів у зрілому віці. Одне з них показало, що близько 7,5% дорослих людей можуть мати уявного друга в якийсь період свого життя. Це, як правило, також вважається ознакою сильної уяви або способом подолання важких періодів у житті.

З іншого боку, якщо доросла людина чує голоси або бачить речі, яких немає в дійсності, це може бути ознакою проблем із психічним здоров’ям.

Джерело: Medic.ua
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua