Кісточка на нозі: симптоми та лікування

Сьогодні рідко хто приділяє достатню увагу вибору якісного взуття. Навпаки, популярнt модельне взуття, від якого сильно втомлюються ноги.

Але якщо довго носити незручне взуття, розвивається деформація стопи.

В результаті, суглоб великого пальця викривляється і на його місці утворюється шишка. Вона викликає сильний біль і масу незручностей. Існує кілька способів лікування проблеми. Вальгусний бандаж – один з найефективніших.

Лікарі розглядають деякі особливості пристосування, а також рекомендації по вибору.

Кісточка на нозі: симптоми і стадії захворювання Вальгусна деформація не розвивається стрімко, тому є час виправити ситуацію. Можна відзначити кілька етапів розвитку хвороби: Спочатку з’являється косметичний дефект – суглоб починає викривлятися, через що стає незручно носити звичне взуття.

При тривалій ходьбі і високому навантаженні протягом дня виникає біль в стопах і ногах.

Викривляється суглоб великого пальця. Це впливає на суглоби інших пальців, в результаті чого вони теж поступово деформуються.

Підошва в передньому відділі стопи ущільнюється і витягується по центру, на ній з’являються потертості і мозолі, через що підвищується стомлюваність, порушується кровообіг.

Через нерівномірне навантаження склепіння стопи слабшає і ущільнюється.

Плеснова кістка і палець зсуваються в бік, формуючи вальгусну деформацію. Залежно від ступеня зміщення, деформація ділиться на чотири стадії: до 20 градусів – зміни лише косметичні, проблема практично не турбує;

20-30 градусів – больові відчуття при тривалому навантаженні або ходьбі;

30-50 градусів – дискомфорт при ходьбі і незначному навантаженні, складність при виборі взуття;

більше 50 градусів – постійний біль, навіть в стані спокою, запалення суглоба. Симптоми захворювання: викривлення великого пальця ноги, збільшення суглоба;

молоткоподібна форма інших пальців;

біль в суглобах, стопі, пальцях;

підвищена стомлюваність. Як прибрати кісточку на нозі

Вальгусні бандажі – один з найбільш ефективних способів боротьби з деформацією суглоба великого пальця ноги. Пристосування спеціальними ремінцями прикріплюється до ноги і надійно фіксує суглоб. Якщо почати своєчасно ним користуватися, можна ефективно і в короткі терміни позбутися від проблеми.

Всі пристосування діляться на три основні групи: вальгусна шина класичного типу – складається з пластикових елементів зі вставками з силікону, які скріплюються між собою за допомогою еластичної тканини; рекомендується використовувати на початковій стадії захворювання;

фіксатори з пластиковим шарніром – складаються з більшого бандажа для стопи і меншого бандажа для пошкодженого пальця; обидві частини з’єднуються між собою пластиковим шарніром; конструкція забезпечує достатню рухливість суглоба, надійно при цьому фіксуючи його;

посилені моделі з відведенням пальця – найбільш жорстка конструкція, що забезпечує анатомічне положення деформованого пальця за рахунок його відведення в сторону; рекомендується використовувати обмежений час вдень або вночі. Рекомендації по використанню

Перше, що варто рекомендувати клієнтам – необхідність отримання професійної консультації ортопеда. В іншому випадку можна нанести непоправну шкоду. Лікар допоможе підібрати виріб потрібного типу і категорії. Якщо почати лікування вчасно, шишки на ногах можна вилікувати в термін від декількох місяців до року. Слід пам’ятати, що спочатку використання бандажа може викликати сильний дискомфорт, який через деякий час зникне.

На які симптоми слід звернути увагу? Починається плоскостопість.

Біль в області суглоба великого пальця.

Почервоніння.

Мозолі і потертості. Особливо обережними потрібно бути людям із зайвою вагою, дітям та людям похилого віку. При найменших симптомах слід звернутися до лікаря.

Хоча бандажі можна використовувати практично кожному, є ряд протипоказань до використання: відкриті рани;

дерматити та інші захворювання шкіри;

сильні набряки;

алергічні реакції. Як вибрати бандаж для ніг?

Вибираючи виріб, необхідно врахувати ряд параметрів: ступінь пошкодження суглоба;

спосіб фіксації;

рівень захисту суглоба;

інші захворювання.

Джерело: ВОНА
Добавити коментар
    No results found.
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua